Winning Form Predictions  Return

1 Maiden Plate
13:25
1200 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
6 FATEFUL 0 Bernard FAYD'HERBE 60 8 0
2 CAPTAIN CARLOS 1,4 Grant BEHR 60 6 0
3 SPY 3 Sandile MBHELE 60 11 0
10 KING OF BRITAIN 4,8 Keagan DE MELO 60 13 0
12 SAINT PHILIP 5,5 Oswald NOACH 60 1 0
1 SPIRIT OF SONG 5,8 Aldo DOMEYER 60 4 0
Same Trainer: (1-17)(2-18)(3-16)(4-14)(5-12)(8-11)
2 Pinnacle Stakes (F&M)
14:05
1400 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
3 LOVE TO BOOGIE 0 Aldo DOMEYER 60 6 0
1 SNOWDANCE 1,3 Richard FOURIE 61,5 1 0
4 GOODTIME GAL 2,4 Sandile MBHELE 60 2 0
2 ELUSIVE HEART 3,9 Bernard FAYD'HERBE 61,5 3 0
6 LUNA CHILD 5,1 Craig ZACKEY 58,5 4 0
5 PLATINUM CLASS 6,5 Greg CHEYNE 58,5 5 0
Same Trainer: (1-5)(2-6)
3 Maiden Plate (Fillies)
14:35
1400 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
4 FLUTTERING 0 Greg CHEYNE 59 9 0
3 BOUNDLESS DEEP 0,9 Craig ZACKEY 59 15 0
6 LOUISA MAY 1,3 Corne ORFFER 59 7 0
2 ALFRED'S GIRL 1,8 Oswald NOACH 60 10 0
5 FAYE 3,6 Sean VEALE 59 18 0
1 ANINA 5 Grant BEHR 60 5 0
Same Trainer: (3-18)(4-8)(6-14)(9-12)(11-15)
4 Maiden Plate
15:10
1600 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
13 SILVA'S FLING 0 Keagan DE MELO 59 1 0
1 BIG FISH 5,1 Aldo DOMEYER 60 9 0
11 PEGA D'ORO 6,1 Lyle HEWITSON 59 10 0
5 SUPER DINO 6,3 Donovan DILLON 59 2 0
3 GIMMETHERAIN 7,3 Bernard FAYD'HERBE 59 14 0
9 MAGIC MIKE 7,5 Corne ORFFER 59 6 0
Same Trainer: (1-7)(3-10)(4-13)(8-16)(12-17)
5 Merit Rated 76 Handicap
15:40
1000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
8 CALLA LILY 0 Lyle HEWITSON 58 15 0
14 SINGFONICO 1,9 Anthony ANDREWS 53 1 0
9 CORTADA 1,9 Sean VEALE 57,5 6 0
12 READY TO RUMBLE 2,5 Greg CHEYNE 54,5 13 0
1 FIRE WALKER 2,9 Xavier G CARSTENS 60 9 0
2 PRINCE ALFRED 3,1 Craig ZACKEY 60 12 0
Same Trainer: (1-7-13)(6-9)
6 Southern Cross Stakes (Gr 2)
16:15
1000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
3 FREEDOM CHARTER 0 Bernard FAYD'HERBE 59 3 0
1 MAGICAL WONDERLAND 0,8 Aldo DOMEYER 60 5 0
4 PRINCESS REBEL 1,2 Lyle HEWITSON 59 7 0
2 VISION TO KILL 1,9 Donovan DILLON 59 6 0
7 CASUAL DIAMOND 2,1 Richard FOURIE 59 4 0
5 ANGEL'S TRUMPET 2,1 Corne ORFFER 59 10 0
Same Trainer: (1-3-9)(5-7)
7 Green Point Stakes (Grade 2)
16:50
1600 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
2 UNDERCOVER AGENT 0 Corne ORFFER 60 6 0
1 LEGAL EAGLE 0,6 Anton MARCUS 60 3 0
5 RAINBOW BRIDGE 0,6 Bernard FAYD'HERBE 58 4 0
3 DO IT AGAIN 0,8 Richard FOURIE 60 1 0
6 COPPER FORCE 4,5 Sean VEALE 58 2 0
4 HAT PUNTANO 7,5 Donovan DILLON 59 5 0
Same Trainer: (3-6)
8 Cape Summer Stayers Hcp(Gr 3)
17:25
2500 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
8 GIMME ONE NIGHT 0 Lyle HEWITSON 52 8 0
7 BALLAD OF THE SEA 0,4 Anthony ANDREWS 52 9 0
4 OLLIVANDER 0,9 Craig ZACKEY 54 3 0
6 BENJAN 1,2 Sandile MBHELE 52 6 0
9 WOODLAND'S FOREST 2,3 Craig BANTAM 52 2 0
3 MASTER'S EYE 4 Bernard FAYD'HERBE 58,5 7 0
Same Trainer: (2-3)(4-6-7)(5-8)
9 Merit Rated 80 Handicap
17:55
1600 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
6 PERPETUAL FLAME 0 Craig ZACKEY 57,5 1 0
3 BEN-HUR 0,5 Aldo DOMEYER 58,5 10 0
1 RED MARS 1 Bernard FAYD'HERBE 60,5 7 0
5 GREEN ARCHER 1,8 Lyle HEWITSON 58 9 0
4 SILVER LEAGUE 2,1 Richard FOURIE 58,5 11 0
8 CYBER LAW 2,5 Liam TARENTAAL 55 6 0
Same Trainer: (1-4-5)(8-11)


Race 1: FATEFUL(6)
Race 2: LOVE TO BOOGIE(3)
Race 4: SILVA'S FLING(13)
Race 7: UNDERCOVER AGENT(2)
1 line 13 8 3 2 8 6
16 lines 14 1 7 3
72 lines 9 4 1
192 lines 12 2 1
300 lines 1 7
720 lines 2 4 5

1 line 8 3 2 8
8 lines 14 1 7
36 lines 9 4 1
96 lines 12 2 4
200 lines 1 7 6
360 lines 2 5 9
1 line 4 13 8 3 2 8 6
8 lines 14 1 3
24 lines 3 9
64 lines 12 7
192 lines 1 1
384 lines 4 5
 Return