Winning Form Predictions  Return

1 Maiden Plate (F&M)
16:40
1000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
1 OTTAWA 0 Anton MARCUS 60 6 0
5 VEGAS LIGHTS 4,5 Khanya SAKAYI 60 9 0
4 WISHFUL WORDS 6,2 Jason GATES 60 8 0
6 PAARL ROCK 7,1 Billy JACOBSON 60 2 0
7 REDEEM THE GOLD 8,2 Luke J FERRARIS 60 3 0
9 UNRELENTING 9,1 Xola JACOBS 60 5 0
Same Trainer: (2-9)
2 Maiden Plate
17:20
1200 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
2 PANTSULA 0 Warren KENNEDY 60 2 0
1 ROCKET FIRE 0,5 Luke J FERRARIS 60 4 0
11 THE MASTER 1,5 Anton MARCUS 60 1 0
10 MOKOKO 2,3 Brandon LERENA 60 5 0
4 JACK OF ALL TRADES 3,2 Khanya SAKAYI 60 11 0
5 MANA SANTANA 5,3 Serino MOODLEY 60 6 0
Same Trainer: (2-4)
3 Qualified Maiden Plt (F&M)
17:55
1400 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
1 ELUSIVE DIVA 0 Anton MARCUS 60 13 0
7 FLORENCE 5,5 Keagan DE MELO 59 1 0
2 LILIBET 5,6 Donovan DILLON 60 6 0
4 FONTEYN 5,7 Sherman BROWN 60 12 0
5 MISTY HEATH 5,9 Lance PAGEL 60 10 0
3 CROWN CHARKA 6,1 Luke J FERRARIS 60 4 0
Same Trainer: (4-10)(6-11)
4 Maiden Plate
18:30
1600 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
10 JUST DIXIT 0 Serino MOODLEY 59 10 0
2 PRINCE ARDENT 1,4 Yuzae RAMZAN 60 7 0
5 ALFIERI 1,9 Khanya SAKAYI 59 6 0
9 ISIKHETO 2,6 Keagan DE MELO 59 4 0
12 STEAM HAMMER 6,5 Sherman BROWN 59 8 0
1 DR HENRY 7 Lance PAGEL 60 2 0
Same Trainer: (3-4)(6-11)
5 Maiden Plate (F&M)
19:05
1900 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
5 SWEET PRESERVE 0 Billy JACOBSON 58 6 0
7 SUMMER DAY 4,2 Stuart RANDOLPH 58 10 0
6 COUNTER FATE 4,7 Keagan DE MELO 58 8 0
2 ASIANA 4,8 Sherman BROWN 60 7 0
3 LEANDRA 7,1 Khanya SAKAYI 60 3 0
9 LADY LUMIERE 7,2 Brandon LERENA 58 12 0
Same Trainer: (3-8)(5-12)
6 Merit Rated 66 Handicap
19:35
2000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
8 BIG SI 0 Sherman BROWN 55,5 1 0
9 GLITTERROCK 0,5 Serino MOODLEY 55 12 0
11 SOUTH PAW 2,2 Calvin HABIB 54 9 0
5 SEA SPONGE 2,6 Ashton ARRIES 56 2 0
7 ROOT BEER 2,8 Jason GATES 55,5 8 0
4 HYAKU 2,9 Luke J FERRARIS 56,5 3 0
Same Trainer: (5-7)(10-12)
7 Merit Rated 66 Handicap
20:05
2000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
7 ROY'S ROLL'S ROYCE 0 Sherman BROWN 55,5 10 0
2 IDEAL DUEL 1 Luke J FERRARIS 60 3 0
4 GESTE 1,2 Ashton ARRIES 57,5 2 0
3 STORM RULER 1,4 Jason GATES 59 4 0
11 VALLANAUT 1,9 Karl ZECHNER 52,5 6 0
12 DOM SEGUIDOR 4,1 Jarred SAMUEL 52 7 0
Same Trainer: (3-5)
8 Pinnacle Stakes (F&M)
20:35
1000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
2 KATEECADOR 0 Warren KENNEDY 60 7 0
7 CELESTINA 1,9 Luke J FERRARIS 54,5 2 0
4 VICTORY TRIP 2,9 Keagan DE MELO 56,5 5 0
3 ESSENCEOFLIFE 3 Khanya SAKAYI 59 1 0
9 KINSKY'S CRUSADE 4,9 Eric S NGWANE 54 3 0
8 GOLD IMAGE 5 Jason GATES 54 4 0
Same Trainer: (3-8)
9 Merit Rated 72 Handicap
21:05
1200 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
5 RED SHIFT 0 Gareth WRIGHT 59 4 0
10 PLAY THE NIGHT 1,4 Luke J FERRARIS 55 5 0
14 ROBBERG EXPRESS 1,8 Reserve Rnr. 61 1 0
6 THE KING OF RANDOM 2,5 Ashton ARRIES 58,5 9 0
1 BIG KING 3,1 Brandon LERENA 60,5 8 0
4 ROYAL RUSTLER 3,7 Eric S NGWANE 59,5 13 0
Same Trainer: (2-4-7-9)(6-13)(11-15)
11 Barrier Trial
15:40
800 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
1 AGENT MURPHY 0 Anton MARCUS 60 1 0
2 DIVINE VISION 0 Jason GATES 57 2 0
3 HEY DELILAH 0 Yuzae RAMZAN 56 3 0
4 JUSTADOREHER 0 Ashton ARRIES 56 4 0
Same Trainer: (1-2)(3-4)
12 Barrier Trial
16:05
1000 M
6 Runners
No Horse Len Beh Jockey Mass Draw Rtng
1 RYKER 0 Warren KENNEDY 60 5 0
6 HEY JUDE 11,7 Yuzae RAMZAN 58 2 0
5 VASE 17,2 Gareth WRIGHT 59 6 0
4 TRIPLE FATE LINE 17,9 Serino MOODLEY 59 4 0
3 MOSCHINO 25 Billy JACOBSON 59 3 0
2 FARM YARD TRACTOR 0 Lerato MOHAPI 59 1 0
Same Trainer: (2-3)(4-6)


Race 1: OTTAWA(1)
Race 3: ELUSIVE DIVA(1)
Race 5: SWEET PRESERVE(5)
Race 12: RYKER(1)
1 line 10 5 8 7 2 5
16 lines 2 9 2 10
72 lines 11 7 14
192 lines 5 4 6
300 lines 7 1
720 lines 5 4 3

1 line 5 8 7 2
8 lines 9 2 7
36 lines 7 11 4
96 lines 5 3 4
200 lines 7 11 3
360 lines 4 12 9
1 line 1 10 5 8 7 2 5
8 lines 9 2 10
24 lines 2 14
64 lines 7 6
192 lines 7 11
384 lines 5 4
 Return